مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(43 رای)

شاید این سوال به ذهنتان برسد که آیا واقعاً داشتن مشاور تحصیلی لازم است یا خیر؟ فردی که وارد مدرسه می شود با دنیایی از ناشناخته ها روبرو می شود و چه بهتر که مشاوری قابل اعتماد باشد که از ابتدا و تا انتهای مسیر را بلد باشد و بتواند تجربیات خود را در اختیار او قرار دهد. یک دانش آموز برای برنامه ریزی تحصیلی، شیوه های درست مطالعه، روش های حل مسائل درسی و چگونه درس خواندن نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد.

مشاور تحصیلی خوب

این دانش آموز نیاز دارد در دبیرستان و قبل از رسیدن به پایه نهم، با رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، فنی و حرفه ای، کار و دانش و رشته علوم و معارف اسلامی آشنا شده و از گرایش های مختلف این رشته ها آگاه شود. با انتخاب هر کدام از این رشته ها یک مسیر کاملاً متفاوت با بقیه پیش رویش ترسیم می شود که نشان می دهد چقدر تصمیم گیری در این مقطع می تواند حساس و تعیین کننده باشد. او در سال آخر دبیرستان به پلی حساس به نام کنکور نزدیک می شود که همه چیزش با هر چه تا به حال خوانده بود متفاوت است، از نحوه مطالعه و برنامه ریزی بگیرید تا نحوه آزمون دادن و محدودیت زمان در پاسخگویی به سوالات و.... این دانش آموز باید شیوه های درست تست زنی را بیاموزد و به باید ها و نباید های ثبت نام کنکور آشنا باشد و در صورتی کسب رتبه خوب در کنکور، با مرحله حساس و مهم انتخاب رشته کنکور رو به رو شود.

مشاور تحصیلی خوب

البته پس از قبولی در دانشگاه نیز مسیری طولانی و پر از ناشناخته ها به روی این دانش آموز که اکنون دانشجو شده است گشوده می شود که بهتر است با راهنمایی های مشاور یا مشاورانی قابل اعتماد پیموده شود. شاید بعضی ها در مراحل مختلف تحصیل خود به مشاور مراجعه کرده و نتیجه خوبی نگرفته باشند و هزینه ای هم که کرده اند حیف و میل شده است و گاهاً با گرفتن مشاوره نادرست گامی اشتباه برداشته اند و همین باعث شده است که به مشاوره بدبین شوند. مانند هر چیز دیگری در زندگی، مشاور تحصیلی هم خوب و بد دارد و باید در انتخاب آن عوامل مختلفی را در نظر گرفت. حال به این موضوع خواهیم پرداخت: چگونه متوجه شویم که یک مشاور خوب و قابل اعتماد است و می توانیم از راهنمایی های او استفاده کنیم:

1- آشنایی مشاور تحصیلی به تمام مسیر تحصیل

مشاور خوب باید به جای راهنمایی های مقطعی یک مسیر را برای شما ترسیم کند که ابتدا و انتها داشته باشد. لازمه این امر این است که خود مشاور یک بار این مسیر را از ابتدا تا انتهایش پیموده باشد. برای مثال یک مشاور که خودش کنکور کارشناسی ارشد نداده است نخواهد توانست شما را به خوبی در زمینه آمادگی برای کنکور ارشد و یا انتخاب رشته آن راهنمایی کند.

مشاور تحصیلی خوب

2- اهمیت دادن به علایق شما

یک مشاور خوب باید علاقه شما را در دادن مشاوره در نظر بگیرد و اهمیت زیادی به علایق شما بدهد. باید اهمیت بدهد که در چه زمینه هایی استعداد دارید و به چه فعالیت ها و رشته هایی علاقه دارید. چنین مشاوری به افراد مختلف مشاوره های متفاوت می دهد. اگر دیدید که یک مشاور برای همه دوستانتان یک نسخه مشابه می دهد و سوالات زیادی در مورد علایقشان نمی پرسد، به توانایی او در مشاوره دادن شک کنید.

3- دلسوز بودن مشاور تحصیلی

یک مشاور خوب باید دلسوز باشد. دلسوز بودن را می توان در نحوه سخن گفتن و رفتار مشاور با شما تشخیص داد. مشاور خوب از نگرانی های شما می پرسد و به آن ها اهمیت می دهد. نقطه مقابل این مشاور خوب کسی است که یک سری حرف های تکراری را پشت سر هم تکرار می کند و از نحوه صحبت کردنش هم معلوم است که شما را به چشم یک بسته اسکناس می بیند.

مشاور تحصیلی خوب

4- پرسیدن سوالات کافی

یک مشاور خوب قبل از آنکه به شما برنامه بدهد و بگوید چه کار کنید، باید سوالات زیادی از شما بپرسد و وقتی به اندازه کافی از وضعیت شما آگاهی پیدا کرد، شروع به دادن برنامه به شما کند و اگر به مشاوری برخورد کردید که بدون پرسیدن سوال و شناخت پیدا کردن از شما شروع به مشاوره دادن می کند و دستورات مختلف می دهد ادامه دادن با چنین مشاوری به نفع شما نخواهد بود.

5- خوشنام بودن مشاور تحصیلی

خوشنام بودن یک مشاور خیلی مهم است. اگر از چند نفر از دوستان و آشنایانتان تعریف یک مشاور خوب را شنیدید و از او راضی بودند، یک عامل مهم در قابل اعتماد بودن آن مشاور خواهد بود. وقتی چندین نفر از مشاوره یک مشاور نتیجه گرفته باشند و این مشاوره برایشان مفید واقع شده باشد، شما هم خیالتان راحت است که با یک هندوانه دربسته طرف نیستید و تا حدودی به نتیجه مشاوره خوشبین خواهید بود.

6- آینده نگر بودن مشاور تحصیلی

یکی از مهمترین ویژگی های مشاور تحصیلی خوب، آینده نگر بودن است. مشکل اصلی یک دانش آموز یا دانشجو این است که به علت کم تجربه بودن از آینده تحصیلی خود اطلاعات درستی در دست ندارد و اگر مشاور بتواند این مشکل را برای او حل کند، بسیاری از مشکلات دیگر نیز حل خواهد شد. برای نمونه اگر یک مشاور دارد به یک دانش آموز دبیرستانی رشته ریاضی مشاوره می دهد، باید به او دورنمایی از دوران پس از دانشگاه رشته های مختلف ریاضی را نیز بدهد و از آینده شغلی رشته های مختلف این رشته در وضعیت کنونی و آینده جامعه اطلاعات کافی داشته باشد.

مشاور تحصیلی خوب

اگر به هر نحوی دسترسی به مشاور تحصیلی ندارید، پیشنهاد می کنیم از خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های برنامه ریزی، ثبت نام کنکور، انتخاب رشته، معرفی رشته ها، مشاوره کنکور رشته های مختلف، کاردانی، کارشناسی ارشد و دکتری، علمی کاربردی، دانشگاه آزاد، پیام نور، معرفی دانشگاه ها و... بهره مند شوید. هزینه مشاوره دقیقه ای 2000 تومان است که روی قبض تلفن ثابت خواهد آمد. کافی است با تلفن ثابت با شماره زیر تماس بگیرید:

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ویژگی های مشاور تحصیلی خوب» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: