مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

نیازهای جنسی در ازدواج

بر طرف کردن نیازهای جنسی در ازدواج در سنین پایین، کار نادرستی است. در دو دهه اخیر هم بسیاری از روان شناسان، جامعه شناسان و حتی خانواده های اروپایی و آمریکایی نظریه بر طرف کردن نیازهای جنسی در ازدواج در سنین پایین، را رد کرده اند؛ زیرا افرادی که در سن پایین با اهداف رفع نیاز جنسی ازدواج می کنند، بعد از رسیدن به بلوغ فکری و اجتماعی، متوجه اشتباه خود می شوند. آن ها، فقط یک عامل را برای شروع زندگی مشترک در نظر گرفته اند.

نیازهای جنسی در ازدواج، عامل اثرگذاری در زندگی فردی است. زمانی که ازدواج در سن پایین اتفاق بیفتد، فرد بعد از مدتی به این نتیجه می رسد که سایر نیازهای عاطفی و اجتماعی اش قبل از ازدواج، برآورده نشده است. چنین افرادی معمولا دلیل پشیمانی خود را، «جوانی نکردن» می دانند.

جوانی کردن برای این افراد، به معنای زندگی بیشتر با والدین، ادامه تحصیل، گشت و گذار با دوستان یا حتی مسافرت با گروه های دانشجویی است.

افرادی که در سن پایین ازدواج می کنند، خیلی زود بار مسئولیت های زندگی بر دوششان می افتد. چنین افرادی در مواجهه با دوستان خود که اوقات فراغت بیشتر و مسئولیت کمتری دارند، حس بدی پیدا می کنند. یعنی وقتی مدتی از زندگی مشترکشان گذشت و تب روابط جنسی در آن ها کمی پایین آمد، متوجه می شوند که تمام زندگی، رابطه جنسی نیست

و آن ها برای ازدواج، ملاک هایی مانند تفاهم، تفاوت های خانوادگی و فرهنگی، تفاوت نگرش در زندگی، اختلاف سلیقه و وابستگی های خود و طرف مقابلشان را در نظر نگرفته اند.

با توجه به تمام این صحبت ها، می توانیم اینطور نتیجه بگیریم که ازدواج، نباید تنها با هدف برقراری رابطه جنسی صورت بگیرد. بهتر است تا رسیدن به بلوغ فکری و اجتماعی برای پذیرش مسئولیت های ازدواج، خودتان را با فعالیت های گروهی، ورزش های مختلف، مسافرت، کار، کسب درآمد، یادگیری خودکنترلی، درس و تحصیل، پذیرفتن نقش های اجتماعی و گذراندن وقت بیشتر با خانواده، مشغول کنید.

نیازهای جنسی در ازدواج

چگونگی نیازهای جنسی در ازدواج

بسیاری از خانواده ها و همچنین برخی از مشاوران، زوج های جوان را از برقراری روابط کامل جنسی در دوران عقد، منع می کنند.

ترس و نگرانی آنها از مسایلی مثل: احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دوطرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و... است.

اما از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی و خودداری از برقراری رابطه کامل زناشویی می تواند عواقب زیادی نیز داشته باشد. سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت آنهم زمانی که دوطرف احساس می کنند این حق قانونی و شرعی آنهاست که از یکدیگر بهره ببرند، می تواند باعث برخی اختلافات و کج خلقی ها در زمان قبل از عروسی شود. از طرفی زمینه ایجاد انحراف را نیز فراهم نماید.

مشاوره تلفنی و حضوری صدای رهیاب

پیشنهاد می کنیم بخوانید: آسیب های فیلم های پورن در کاهش ازدواج

نکاتی برای تصمیم گیری درست برای نیازهای جنسی در ازدواج

دلایل زیادی برای به تعویق انداختن روابط جدی جنسی تا بعد از عروسی وجود دارد که عبارتند از:

احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، بی قراری و انحراف فکری زیاد به دلیل بیدار شدن میل شدید شهوانی، دلبسته شدن دو طرف و عدم توانایی در شناخت کامل یکدیگر، از بین رفتن انگیزه و اشتیاق در دوطرف و خصوصا پسر برای تشکیل زندگی مشترک چرا که معتقدند مردان بعد از اینکه میل جنسی خود را ارضا کردند، برای برگزاری عروسی بی انگیزه می شوند.

از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی در دوران عقد عواقبی مانند اختلافات و کج خلقی را در پی دارد؛ زیرا سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت زمانی که افراد برقراری رابطه جنسی را حق قانونی خود می دانند بسیار مشکل است.

مشاوره تلفنی و حضوری صدای رهیاب

پیشنهاد می کنیم بخوانید: مشاوره جنسی: چرخه طبیعی در روابط جنسی و زناشویی

دانستنی های مهم درباره نیازهای جنسی در ازدواج

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباطی بین زن و مرد می باشد که مساله عجیب و غریبی نیست که خانواده ها نسبت به آن بی توجه باشند. متاسفانه بسیاری از خانواده ها در آموزش مسئله رابطه جنسی به فرزندان خود کوتاهی می کنند.

رپورتاژ آگهی

باورهای غلط را در مورد رابطه جنسی که از بچگی در ذهن ما نقش بسته با مطالب جدید علمی عوض کرده و رابطه جنسی لذت بخش را به رابطه جنسی خرافاتی تبدیل نکنیم. درصورتی که کسانی که قبل از ازدواج رابطه دارند ممکن است برایشان توقعاتی ایجاد شود که در زندگی آینده، شاید فرد مقابل نتواند این توقعات را برآورده کند. از طرفی گاهی برایشان مقایسه پیش می آید.

باورهای جنسی غلط یکی از معضلاتی است که این روزها به دلیل اطلاعات اشتباهی که در اختیار افراد قرار می گیرد، تبدیل به معضلی جدی شده است. اولین مسأله ای که در تصور افراد ایجاد می شود این است که دختران و پسرانی که تجربه جنسی قبلی دارند، در ازدواج و زندگی مشترک خود، موفق تر از آن هایی هستند که هیچ گونه رابطه ای با جنس مخالف نداشته اند. درصورتی که کسانی که قبل از ازدواج رابطه دارند ممکن است برایشان توقعاتی ایجاد شود که در زندگی آینده، شاید فرد مقابل نتواند این توقعات را برآورده کند.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

مشاوره تلفنی و حضوری صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چرا باید نیازهای جنسی در ازدواج را دنبال کرد؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: