مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)

چه زمانی برای ازدواج آماده هستید؟

ازدواج یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی است. آمادگی برای ازدواج یعنی توانایی تشکیل خانواده ای پایدار و آرام. این توانایی ها نیاز به پیش زمینه های خاصی دارد و این پیش زمینه ها باید از روی منطق و عقل صورت بپذیرد. سوال اینجاست که چه زمانی برای ازدواج آماده هستید؟ آیا به شرایط ایده آل برای ازدواج رسیده اید؟ این نکته را در نظر بگیرید که قبل از ازدواج نیاز به تقویت بعضی مهارت ها جهت تشکیل یک زندگی ایده ال دارید. ما این مهارت ها را به اختصار توضیح خواهیم داد:

مشاوره ازدواج,ازدواج,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره قبل ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج,معیارهای ازدواج,آمادگی برای ازدواج

خود شناسی

یکی از مهارت های مهم قبل از ازدواج مساله خود شناسی است. در خود شناسی افراد درباره ویژگی های مثبت و منفی خود تحقبق می کنند و سعی می کنند ویژگی های مثبت خود را تقویت کرده و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانند. ابتدا از خود بپرسید: هدف از ازدواج و تشکیل زندگی چیست؟ آیا آمادگی برای ازدواج دارم؟ در زندگی تا چه حد می توانم از خودگذشتگی داشته باشم ؟ در برخورد با مسائل و مشکلات زندگی چه عکس العملی دارم؟ آیا مسئولیت پذیر هستم؟ آیا می توانم رفتارهای خود را اصلاح کنم؟ اینها سوالات مهمی هستند که مهارت از خود گذشتگی را در شما تقویت می کنند.

سعی کنید هر شب به کارها و رفتارهای خود در طول روز فکر کنید و به بررسی و تحلیل آن بپردازید و درست و غلط های رفتار خود را بررسی کنید.

صراحت کلام

اقدام دیگری که باید در جهت آمادگی برای ازدواج انجام دهید صراحت کلام و رعایت ادب است. زوج هایی در زندگی زناشویی خود موفق خواهند شد که انتظارات خود  را به صراحت بیان کنند. زوج های موفق قبل از ازدواج توقعات و انتظارات خود را مطرح می کنند. یکی از علت های اصلی طلاق این است که در دوران خواستگاری مرد و زن نیازها و خواسته های خود با به صراحت اعلام نمی کنند و درباره آن صحبت نمی کنند و به محض اینکه وارد زندگی شدند، متوجه می شوند که با یکدیگر تفاهم اخلاقی ندارند و یا نمی توانند خواسته های خود را به شریک زندگی خود بگویند. پس صراحت کلام همراه با رعایت ادب مهارتی است که حتما قبل از ازدواج باید مورد توجه قرار دهید.

مشاوره ازدواج,ازدواج,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره قبل ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج,معیارهای ازدواج

توجه کردن

یکی دیگر از مهارت های قابل بحث جهت آمادگی برای ازدواج، توجه کردن است. اگر می خواهید زوج موفقی باشید باید به همسر خود توجه کنید. به همسرتان گوش دهید، به خواسته هایش احترام بگذارید. همیشه و در همه حال او را شریک خود قرار داده و با او مشورت کنید. با همسرتان به تفریح و ورزش بروید و هر طور که شده رضایت او را جلب کنید.

آینده نگری برای ازدواج

یکی دیگر از اقدامات مهم قبل از ازدواج آینده نگری است. وقتی صحبت از ازدواج می شود باید به گونه ای باشید که تمام جوانب کار را از زمان خواستگاری تا بعد از ازدواج بسنجید تا بتوانید عکس العمل های مناسبی داشته باشید. در نظر داشته باشید که مهارت های زوج موفق بودن را در خود پیدا کنید تا در زمان ازدواج دیگر نیازی به تمرین خوب بودن نداشته باشید در این صورت است که می توانید گام هایی در جهت آمادگی برای ازدواج بردارید.

ایثار و گذشت در آمادگی برای ازدواج

در زندگی چقدر از خودگذشتگی دارید؟ دوستانی که احساس می کنند در زندگی فردی خودخواه هستند حتما باید مهارت از خود گذشتگی را در خود تقویت کنند زیرا در آینده و ازدواج به مشکل می خورند. یکی از مهارت های مهم قبل از ازدواج ایثار و گذشت است. وقتی همسرتان ببیند که چگونه برای حفظ زندگی از خود گذشتگی می کنید دلش به زندگی گرم شده و او هم نهایت تلاشش را برای زندگی شما خواهد کرد.

مشاوره ازدواج,ازدواج,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج تلفنی,مشاوره قبل ازدواج,مشاوره قبل از ازدواج,معیارهای ازدواج,آمادگی برای ازدواج,آمادگی ازدواج

درک و شعور

اگر می خواهید علاوه بر اینکه زوج موفقی باشید زندگی خوب و ایده آلی نیز داشته باشید باید بدانید که رفتار همسرتان ممکن است در چند سال آینده تغییر کند. زوج ها معمولا گاهی به دلیل وجود مشکلات در زندگی و اجتماع و یا افزایش سن تغییر می کنند و به آدم دیگری تبدیل می شوند. به ویژه زمانی که عزیزی را از دست می دهند. یکی از مهارت های ازدواج تغییر با این شرایط است.. اگر درک خود را نسبت به همسر خود بالا ببرید و همیشه از او انتظار خوب بودن را نداشته باشید زندگی را برای خود و همسرتان بحرانی تر نخواهید کرد.

مشاوره ازدواج

اینکه بدانید آمادگی برای ازدواج دارید یا نه شاید کمی سخت باشد. در این صورت می توانید از یک مشاور خبره برای این کار کمک بگیرید. افراد موفق با کمک مشاور در زمان های بحرانی می توانند زندگی خود را مدیریت کنند و از خانواده و همسر خود دربرابر مشکلات و اتفاقات ناگوار پیش رو محافظت نمایند.

گردآوری: معصومه راهی

خدمات مشاوره ازدواج مرکز روانشناسی رهیاب

مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب با ارائه مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی آماده ارائه مشاوره ازدواج به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید هم به صورت تلفنی و هم حضوری از مشاوره مشاوران ازدواج مرکز استفاده کنید. هموطنان عزیز می توانند از سراسر کشور با استفاده از خط ثابت با مرکز تماس بگیرند و از مشاوره تلفنی ازدواج بهره مند شوند. همچنین عزیزان ساکن تهران می توانند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره رهیاب از خدمات مشاوره پیش از ازدواج از جمله آمادگی برای ازدواج استفاده نمایند. کافیست از طریق زیر با ما تماس حاصل نمایید. همچنین مرکز مشاوره رهیاب در زمینه های زیر آماده ارائه مشاوره خانواده می باشد.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

 

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چه زمانی آمادگی برای ازدواج دارید؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی