مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تحفیف
تعیین وقت آنلاین مشاوره حضوری
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

رابطه زناشویی خوب، ازدواج و تعهد داشتن نسبت به یک دیگر می­تواند شادی، رفاه، امنیت و آرامش فراوانی را برای هر دو طرف به ارمغان بیاورد. با این حال، هنگامی که این فرایند به صورت نادرست و اشتباهی انجام گیرد، آنچه که در ابتدا نزدیک بودن و صمیمیت به نظر می­رسد به راحتی می­تواند به امری مخرب تبدیل گردد. در این مقاله چهار عاملی که میتواند یک رابطه را تلخ و ناگوار کند بیان می­شود. در این پست به دلایل روانشناسی  اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی می پردازیم.

  1. عدم مبادرت به رابطه زناشویی

  2. پنهان کاری و دروغ

  3. رفتار نامحترمانه

  4. اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی

عوامل بر هم زننده رابطه زناشویی: اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی

تجربه مشاوران روانشناسی نشان داده است که زمانی که یکی از زوجین به طور مداوم برای خواسته­های خود به دیگران متکی باشد پیوند عاشقانه تضعیف می­شود. در این حالت هر یک از زوجین تمایل پیدا می کند از نظرات دیگران استفاده نماید و در نتیجه به سیستم پشتیبانی عاطفی خارج از روابط عاشقانه خود محتاج می شود. یعنی اگر در زندگی مشترک، شما یا همسرتان به طور مستمر به شخص دیگری برای تصمیم­گیری تکیه داشته باشید یا برای بلند کردن وزنه­های سنگین زندگیتان به آنها محتاج باشید، عشق شما بر باد خواهد رفت. از نظر روانشناسی بخش زیادی از عشق احساسات است. همسر ما، همه چیز را در مورد ما می­داند و همواره خواهان حمایت و پشتیبانی ماست. حال اگر این پشتیبانی و حمایت به سمت یک شخص ثالث هدایت شود، نزدیک بودن و صمیمیت از بین می­رود یا هرگز توسعه پیدا نمی­کند. به عنوان توصیه مشاوران روانشناسی بدانید که هنگامی که یک فرد سوم در زندگی مشترک شما وجود داشته باشد، حتی اگر شما هم نخواهید، فاصله بین خود و همسرتان را احساس خواهید کرد. در پست های بعدی، چهار عامل فوق بررسی خواهد شد. باتوجه به این چهار عامل و سعی در رعایت این نکات، می­توانید شادی، نشاط و رفاه را برای خانواده خود به ارمغان بیاورید.

منبع: کلیک کنید

 

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چگونه رابطه خوب زناشویی به هم می ریزد» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: