مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(23 رای)

رابطه زناشویی خوب، ازدواج و تعهد داشتن نسبت به یک دیگر می­تواند شادی، رفاه، امنیت و آرامش فراوانی را برای هر دو طرف به ارمغان بیاورد. با این حال، هنگامی که این فرایند به صورت نادرست و اشتباهی انجام گیرد، آنچه که در ابتدا نزدیک بودن و صمیمیت به نظر می­رسد به راحتی می­تواند به امری مخرب تبدیل گردد. در این مقاله چهار عاملی که میتواند یک رابطه را تلخ و ناگوار کند بیان می­شود.

  1. عدم مبادرت به رابطه زناشویی
  2. پنهان کاری و دروغ­
  3. رفتار نامحترمانه
  4. اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی
/// شماره های تماس ///

پنهان کاری و دروغ

تجربه مشاوران روانشناسی نشان داده است که به محض اینکه یکی از اعضای خانواده دروغ می­گوید یا اسرار را حفظ می­کند، شیرینی رابطه به تلخکامی و ناگواری تبدیل می­شود. اگر شما به همسر خود دروغ می­گویید، فقط یک راه برای بهبود آن وجود دارد: اعتراف کنید.

مطالعات روانشناسی نشان داده که دروغ گفتن دروغ به همراه دارد، و قبل از اینکه شما متوجه آن گردید، شریک زندگی شما مضطرب می شود، و در مرتبه دوم حدس زدن­های متوالی و زیر سوال بردن هر حرکت شما و بدبینی را در پی دارد. گام بعدی این است که شما همسر خود را به این خاطر که دیوانه شده است سرزنش می­کنید، به این ترتیب شما با این کار همسرتان را بیشتر نسبت به خودتان بدبین می­کنید.

به هم خوردن رابطه خوب زناشویی

اگر احساس نیاز به طفره رفتن یا دروغ می­کنید، از خود بپرسید، چرا در میان گذاشتن این چیز خاص با همسرتان مشکل است؟ راهکار مشاوران روانشناس این است که شجاعت خود را بالا ببرید و به او در مورد آن موضوع بگویید. شما ممکن است بگویید: «متوجه شدم که امروز در مسیر کار به سمت خانه اتفاقی افتاد و نمی­خواستم به شما بگویم؛ من مطمئن نیستم که چه چیزی در مورد آن وجود دارد، شاید کمی دلتنگ روزهای مجردی­ام شده­ام.» هرچه باشد، بهتر است آن را بگویید تا دروغ بگویید یا آن را به صورت یک راز در نزد خود نگه دارید.

مطالعات روانشناسی نشان داده است که صادق بودن با یکدیگر، حتی با فاش سازی­های پیچیده­تر و بزرگ­تر، باعث افزایش صمیمیت و نزدیکی در بین افراد خانواده می­شود. شما شروع به داشتن این احساس می­کنید که می­توانید هر چیزی را با همسر در میان بگذارید و او همچنان بدون هیچ مشکل و یا قید و شرطی شما را دوست خواهد داشت.

اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی

تجربه مشاوران روانشناسی نشان داده است که زمانی که یکی از زوجین به طور مداوم برای خواسته­های خود به دیگران متکی باشد پیوند عاشقانه تضعیف می­شود. در این حالت هر یک از زوجین تمایل پیدا می کند از نظرات دیگران استفاده نماید و در نتیجه به سیستم پشتیبانی عاطفی خارج از روابط عاشقانه خود محتاج می شود. یعنی اگر در زندگی مشترک، شما یا همسرتان به طور مستمر به شخص دیگری برای تصمیم­گیری تکیه داشته باشید یا برای بلند کردن وزنه ­های سنگین زندگیتان به آنها محتاج باشید، عشق شما بر باد خواهد رفت.

از نظر روانشناسی بخش زیادی از عشق احساسات است. همسر ما، همه چیز را در مورد ما می­داند و همواره خواهان حمایت و پشتیبانی ماست. حال اگر این پشتیبانی و حمایت به سمت یک شخص ثالث هدایت شود، نزدیک بودن و صمیمیت از بین می­رود یا هرگز توسعه پیدا نمی­کند. به عنوان توصیه مشاوران روانشناسی بدانید که هنگامی که یک فرد سوم در زندگی مشترک شما وجود داشته باشد، حتی اگر شما هم نخواهید، فاصله بین خود و همسرتان را احساس خواهید کرد. در پست های بعدی، چهار عامل فوق بررسی خواهد شد. باتوجه به این چهار عامل و سعی در رعایت این نکات، می­توانید شادی، نشاط و رفاه را برای خانواده خود به ارمغان بیاورید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چگونه رابطه خوب زناشویی به هم می ریزد؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: