مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(19 رای)
آنچه در ادامه مطالعه می کنید:

ازدواج و تعهد داشتن نسبت به یک دیگر می­تواند شادی، رفاه، امنیت و آرامش فراوانی را برای هر دو طرف به ارمغان بیاورد. با این حال، هنگامی که این فرایند به صورت نادرست و اشتباهی انجام گیرد، آنچه که در ابتدا نزدیک بودن و صمیمیت به نظر می­رسد به راحتی می­تواند به امری مخرب تبدیل گردد. در این مقاله چهار عاملی که میتواند یک رابطه زناشویی را تلخ و ناگوار کند بیان می­شود.

  1. عدم مبادرت به رابطه زناشویی
  2. پنهان کاری و دروغ در رابطه زناشویی
  3. رفتار نامحترمانه در رابطه زناشویی
  4. اتکای بیش از حد بر تاثیرات بیرونی

عدم مبادرت به رابطه زناشویی

مطالعات روانشناسی نشان داده است که گذشت زمان، تنش­های زندگی، خواسته ­های فرزندان و کار و دیگر تأثیرات می­تواند در نهایت آنچه را که در ابتدا باعث صمیمیت زوجین بوده، از بین ببرد. آنچه که باعث ایجاد یک ارتباط احساسی و وفاق و نزدیکی جنسی بین زوجین می­شد، می­تواند به آسانی تبدیل به یک نوع رابطه هم اتاقی یا برادر/ خواهر گردد. این به این دلیل است که وقتی شرایط زندگی دشوار می­گردد (و این دشواری به صورت یک امر طولانی مدت در جریان است) افراد ممکن است به گونه­ای با هم برخورد کنند که می­خواهند یک مشکل را مدیریت کنند.

به نظر مشاوران روانشناسی آنها به اشتباه فکر می­کنند دنبال کردن ارتباط احساسی و جنسی با شریک زندگیشان انرژی بیش از حدی را از آن­ها می­گیرد. وقتی که افراد غرق در کار، بچه ­ها یا زندگی روزمره می­شوند، ممکن است برای خلاصی از این شرایط به دنبال راه گریزی باشند که در نهایت باعث ضربه زدن به روابط عاشقانه می­شود. تجربه مشاوران نشان داده که در این شرایط، در نهایت به چشمان همسر خود نگاه می­کنید و فقط می­ببینید که چه وظایفی باید مورد بحث قرار گیرد. شما احساسات اعتماد کننده خود را نسبت به همسرتان از دست می­دهید؛ و در این جاست که عشق از پنجره خارج می­شود. از نظر روانشناسی عدم برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی ممکن است عملی آسیب ­زا باشد.

در ابتدا ممکن است بی ­عیب و نقص و بی­ضرر به نظر برسد که «ما اکنون فقط پرمشغله هستیم» یا «او برای کار زیاد سفر می­کند، ما می­توانیم تا زمانی که او برگردد دست نگه داریم» اما با گذشت زمان، فاصله دو برابر میشود تا زمانی که یک روز متوجه شوید که در کنار یک غریبه خواب هستید.

مشاوران روانشناسی توصیه می کنند که شما می­توانید با اولویت دادن روابط عاشقانه خود نسبت به همه چیز از وقوع این امر جلوگیری کنید. اگر احساس می­کنید که زمان ندارید، شما آنچه را که برای ارتباط با همسر خود نیاز دارید، بیش از حد دست بالا می­گیرید. چند اظهار صادقانه و متفکرانه میتواند عهد و میثاق بین شما را محکم و استوار کند. یک شام رمانتیک در هفته، زمانی که شما بر روی یکدیگر متمرکز می­شوید، نه وظایف و یا کودکان و یا برنامه­هایی که باید انجام دهید، می­تواند باعث ایجاد تغییرات بسیاری گردد.

منبع: کلیک کنید

ادامه دارد...

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «عدم مبادرت به رابطه زناشویی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: