مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تحفیف
تعیین وقت آنلاین مشاوره حضوری
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(19 رای)

تجربه‌ی مشاوران و روانشناسان نشان می‌دهد که معمولاً پدر و مادرهایی که برای مشاوره در زمینه‌ی محبت به کودک به آنها مراجعه می‌کنند، آگاهی یا شناخت درستی از کودک و شیوه‌ی رفتار با کودک و یا روش محبت به کودک ندارند. یا در برخی موارد با وجود شناخت و آگاهی از کودک، روش مناسب یا هنر محبت به کودکان را بلد نیستند. به لحاظ روانشناسی، تأثیری که محبت به انسان در سنین کودکی دارد، بسیار بیشتر و موثرتر از دوران دیگر زندگی است. اما فرصت برای محبت کردن به کودک سریعاً از دست می‌رود و کودکان زودتر از آنچه ما فکر می‌کنیم بزرگ می‌شوند.

مشاوران معتقدند که در سنین کودکی باید به شکلی ویژه با کودک رفتار شود. روانشناسان توصیه می‌کنند تا حد امکان محبت‌ها به صورت کاملاً عملی، به صورت مستمر و روزانه و کاملاً ملموس باشد. در واقع مشاوران توصیه می‌کنند، پدر و مادرها محبت خود را به کودک دلبندشان مخفی نکنند و آن را بروز دهند. از این طریق هم محبت کودک به والدین و هم محبت والدین به کودک بیشتر و چشمگیرر می‌شود. از این رو مرکز مشاوره رهیاب راهکارهایی عملی را برای محبت به کودک ارائه داده است که در ادامه بیان شده است.

بیشتر بخوانید: علت کم توجهی یا بی توجهی کودکان به حرف والدین چیست؟

راهکارهای عملی محبت به کودک از دیدگاه مشاوران و روانشناسان کودک

  • راهکار مشاوره 1: «دوستت دارم». این جمله باید اولین چیزی باشد که کودکتان صبح ها، پس از بیدار شدن از خواب می شنود و نیز اخرین جمله ای باشد که پس ازشنبدن ان به خواب میرود.موقع دعوا و مشاجره و هر زمانی که انتظارش را ندارند بگویید که «دوستت دارم».

چگونه کودکم را لبریز از محبت کنم؟

  • راهکار مشاوره 2: کودک را در اغوش بگیرید.هیچ مانعی برای در اغوش گرفتن کودکتان وجود ندارد.زندگی کوتاه است.کودک شما فقط و فقط یک بار چهار ساله است.
  • راهکار مشاوره 3: کودک را لمسش کنید.آرام به پشت او بزنید.بازوهایتان را دور شانه هایش حلقه کنید، موهایش را بهم بریزید.
  • راهکار مشاوره 4: در بازی کودک شریک شوید. توپ بزنید، برای پرندگان دانه بریزید و بادبادک هوا کنید و با کودک مسابقه بدهید.
  • راهکار مشاوره 5: به جرف های کودک گوش دهید. گوش دهید. واقعا در حین گوش دادن جملاتی به زبان بیاورید که نهایت توجه تان را به صحبت های کودک نشان دهید. وقتی با کودک صحبت می‌کنید از جمله‌هایی مثل (وای چه جالب) (من اصلا نمی دانستم) (بیشتر در این مورد توضیح بده) استفاده کنید.
  • راهکار مشاوره 6: بدون به زبان آوردن کلمه‌ای با او حرف بزنید. به تماشای بازی کودک در مدرسه یا زمین بازی بنشینید. لحظه‌هایی که کودک به شما نگاه می‌کند یا نگاهتان تلاقی می‌کند، به او لبخند بزنید. علائم خاصی برای رابطه تعریف کنید که فقط خودتان دو نفر معنی آن را بدانید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چگونه کودکم را لبریز از محبت کنم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: