مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

کاربردهای نوروفیدبک از دیدگاه عصب شناسی

دانشمندان عصب شناس، کارکرد مغز را با اصطلاح "فعال سازی" توصیف می‌کنند. مغزی که آرام و هشیار است و کارایی مناسبی در پردازش دارد، مغزی فعال نامیده می‌شود. هنگامی که مغز نظم یافته و توان خودتنظیمی پیدا می‌کند، نشانه‌هایی که ظاهرا منشا و خاستگاه‌های مجزا دارند، بهبود پیدا می‌کنند. رفتار بهتر می‌شود و توجه و تمرکز افزایش می‌یابد. خواب طبیعی می‌شود و اخلاق و رفتارهای انسان ثبات پیدا می‌کند. این اتفاقات حاصل انعطاف پذیری و قابلیت تغییر در مغز انسان هستند. این قابلیت‌های ذاتی را می‌توان از طریق آموزش نوروفیدبک فعال نمود. به همین خاطر یکی از کاربردهای نوروفیدبک را بهبود عملکرد مغز و کنترل بیشتر بر رفتارها بیان کرد.

ماهیت نوروفیدبک و کاربردهای نوروفیدبک در روانشناسی جدید

پژوهش‌های عصب شناختی نشان داده‌اند مغز دارای یک ساختار الکتروشیمیایی است. که نوع امواج و فرکانس آنها باعث به وجود آمدن وضعیت‌های مختلف روانشناختی در افراد می‌شود. نوروفیدبک یکی از تکنیک‌های نوین در روانشناسی است. کاربردهای نوروفیدبک اخیراً بسیار گسترده شده است. و از آن در زمینه‌ی آموزش و درمان استفاده می‌شود. نوروفیدبک با استفاده از فرایند شرطی سازی، به فرد یاد میدهد که فعالیت الکتریکی مغزش را تغییر دهد. این شیوه روشی غیرتهاجمی و بدون درد است که طی آن حسگرها ( الکترودها) به سر بیمار متصل می‌شود و ریتم ها و فرکانس‌های نابهنجار مغزی را به ریتم‌ها و فرکانس‌های بهنجار تبدیل می‌کند. با استفاده از این روش، می‌توان فرایندهای روانشناختی نابهنجار را به فرایندهای روانشناختی بهنجار تغییر داد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

دلیل تمرکز روانشناسان امروز بر کاربردهای نوروفیدبک

دلیل تمرکز ویژه مشاوران روانشناسی بر این حیطه، این است که مغز تنظیم کننده‌ی مرکزی هیجانات، نشانگان فیزیکی، افکار و رفتارهایی است که بسیاری از مشکلات روانشناختی را تبیین می‌کنند. نوروفیدبک بر پایه ایده پذیرفته شده‌ی ذهن و بدن است. و شامل آموزش ذهن به شیوه‌ای بهینه در جهت بهبود کارکردهای رفتاری، فیزیکی، شناختی و هیجانی است. استفاده از نوروفیدبک در واقع توانایی ذهن را برای بازسازی، تغییر و التیام خود افزایش می‌دهد.

در چند دهه اخیر تحقیقات روانشناسی مختلفی بر روی کاربردهای نوروفیدبک انجام شده است. از جمله کاربردهای نوروفیدبک می‌توان به درمان یا بهبود بیماری‌های روانشناسی متعددی اشاره کرد. از جمله:

 • آموزش نوروفیدبک در درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی
 • درمان اختلالات یادگیری
 • درمان افسردگی
 • درمان استرس و اضطراب
 • درمان و بهبود بیماری صرع
 • درمان اختلالات خواب
 • درمان وسواس فکری و عملی
 • درمان اختلال سلوک
 • درمان فیبرومالژیا
 • و حتی بهبود عملکردهای افراد سالم و بهبود ویژگی های شخصیتی

پژوهش‌های روانشناسی نشان می‌دهند که از جمله کاربردهای نوروفیدبک می‌توان به تسریع بلوغ مغز اشاره کرد. یکی از دلایل اصلی در تبیین این فرضیه این است که شواهد مختلف نشان داده‌اند که فرایند شکل‌گیری سیناپس‌ها در کل دوره حیات ادامه دارد. و مغز برای شکل دادن به سیناپس‌های جدید و از بین بردن سیناپس‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند آمادگی دارد.

کاربردهای نوروفیدبک در ورزش

کاربردهای نوروفیدبک,کاربردهای بیوفیدبک,درمان رواشنناسی,واطلاعات فیزیولوژیک,درمان در نوروفیدبک,روش درمان نوروفیدبک,تعداد جلسات نوروفیدبک,نوروفیدبک در روانشناسی,درمان با نوروفیدبک,بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,بیوفیدبک روانشناسی

در سال‌های اخیر بر کاربردهای نوروفیدبک در ورزش حرفه‌ای تاکید فراوانی می‌شود. برای مثال بازیکنان تیم فوتبال آث میلان ایتالیا هر دو هفته یکبار، در اتاقی با دیوارهای شیشه‌ای، به نام اتاق ذهن جمع می‌شوند. در این اتاق هر بازیکن مقابل یک کامپیوتر می‌نشیند و امواج مغزی خود را - به صورت شبیه سازی شده - روی صفحه مانیتور تماشا می‌کند. هر گاه که یک پالس آتیپیک روی صفحه ظاهر می‌شود می‌توان یک اتفاق یا تنش عصبی را مشاهده کرد:

 • از دست دادن ضربه پنالتی
 • خشم ناشی از نیمکت نشینی در بازی قبل
 • از دست دادن موقعیت‌های متعدد گل‌زنی
 • تکل‌های خشن روی بازیکنان و....

از جمله کاربردهای نوروفیدبک این است که کمک می‌کند تا بازیکن افکار ناجور را از خود دور کند. و سعی کند آرامش لازم را به دست آورد. پشت دیوار شیشه‌ای اتاق، دکتر برونو دمیکلیس، روانشناس ورزشی تیم قرار دارد. که امواج مغزی بازیکنان را تماشا می‌کند. وضعیت تمرکزی آن‌ها را ارزیابی می‌کند. و گه گاه دستورات لازم را به آن‌ها متذکر می‌شود.

استفاده از نوروفیدبک این بار در ایرن و در تهران

اگر شما هم قصد دارید از این روش جدید استفاده کنید و از کاربردهای نوروفیدبک در حوزه‌های مختلف روانشناسی از انتخاب رشته و مشاوره تحصیلی گرفته تا مشاوره شغلی، بهره مند شوید کافی است با ما تماس بگیرید. شما می‌توانید تنها با یک تماس و بدون نیاز به مشاوره حضوری با مشاوران و روانشناسان در ارتباط باشید. و با جنبه‌های مختلف و کاربردهای نوروفیدبک آشنا شده و در صورت تمایل به صورت حضوری از این خدمات و تجهیزات نوین بهره‌مند شوید.


آگاهی از خدمات ما: برای آگاهی از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب می‌توانید اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

کاربردهای نوروفیدبک,مشاوره روانشناسی,کاربرد نوروفیدبک در ورزش

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره اعتیاد تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی و خانواده صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی


کاربردهای نوروفیدبک,مشاوره روانشناسی,کاربرد نوروفیدبک در ورزش  برای مشاوره روانشناسی و خانواده می توانید تلفنی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

کاربردهای نوروفیدبک,مشاوره روانشناسی,کاربرد نوروفیدبک در ورزش  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «کاربردهای نوروفیدبک در روانشناسی - دانستنی‌های روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: