کلینیک ازدواج

متخصصین ما:دکتر انوشه امین زاده

کلینیک ازدواج

دکتر افروز امیراسدی

کلینیک ازدواج

دکتر مرتضی عندلیب

کلینیک ازدواج

دکتر محمدهادی حق بین

کلینیک ازدواج

دکتر محمدهادی حق بین

کلینیک ازدواج

دکترهای آنلاین روانشناسی به صورت مشاوره تلفنی سمانه یکتاییان
سمانه یکتاییان
کلینیک ازدواج

تعیین وقت آنلاین خدمات مشاوره ازدواج

 • مشاوره پیش از ازدواج تا چه اندازه در مسیر زندگی و بهبود رابطه تاثیر دارد؟
 • مشاور چگونه می تواند در فرآیند ازدواج به زوج ها کمک کند؟
 • چرا مشاوره ازدواج ضروری و مهم است؟
 • چه افرادی در زمینه مشاوره ازدواج متخصص هستند؟

در این مطلب سعی می کنیم به این سوالات و بسیاری سوالات دیگر در این زمینه پاسخ دهیم. یک ازدواج موفق و انتخاب همسر مناسب یکی از مهمترین تصمیماتی است که اکثر افراد بالغ در طول زندگی خود با آن مواجه می شوند. ازدواج اتفاقی است که روی تمام تصمیمات، اهداف زندگی و روابط اجتماعی و خانوادگی فرد تاثیر می گذارد و آنها را متحول می کند. مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می کند تا با نگاهی دقیق تر و عمیق تر به ازدواج نگاه کنید .

مرکز مشاوره رهیاب با همکاری مشاوران متخصص و حرفه‌ ای در زمینه مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می کنند تا با واقعیت های ازدواج روبرو شوید و بعد از درک همه جانبه این واقعیت ها تصمیم نهایی خود را بگیرید  تا از این طریق ازدواج شما با کمترین ریسک و بیشترین رضایت به ثمر بشیند.

 

 مشاوره پیش از ازدواج چند جلسه طول می کشد؟

مشاوره پیش از ازدواج از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر توسط متخصصین انجام شود از بروز اختلافات اساسی در آینده پیشگیری می کند و احتمال طلاق را در طول زندگی کاهش می دهد.

متخصصین و مشاوران حرفه ای مشاوره پیش از ازدواج، با توجه به نیاز و شرایط زوج های مختلف معمولا بین 6 تا 12 جلسه مشاوره و مصاحبه تخصصی با زوجین و گاهی با خانواده هایشان در نظر می گیرند. اگرچه در مواردی ممکن است این جلسات به 20 جلسه یا بیشتر نیز افزایش پیدا کند.

چرا برای مشاوره پیش از ازدواج، کلینیک رهیاب یک گزینه عالی محسوب می شود؟

در مرکز تخصصی مشاوره پیش از ازدواج رهیاب، مشاوران که از اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی هستند مجوزهای لازم برای این کار را از مراجع ذیصلاح کسب نموده و در این حوزه آموزش های لازم را گذرانده اند و از سابقه حرفه‌ای بالایی برخوردار هستند.

مشاوران و روانشناسان حرفه ای رهیاب به طور خاص بر روی ازدواج و روابط بین زوجین کار می کنند و به طور مرتب دانش خود را به روز می کنند. آنها علاوه بر داشتن مدرک دانشگاهی معتبر و سابقه قابل توجه در این زمینه، دارای پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی کشور نیز هستند.

مشاوران ازدواج رهیاب تلاش می کنند فضایی را به وجود بیاورند که زوج ها با اشتیاق و اطمینان خاطر در مورد تمامی مسائل و دغدغه هایشان و آنچه در ذهنشان هست صحبت کنند. از دید یک مشاور حرفه ای نحوه ارتباط و مهارت های ارتباطی زوجین، در کنار آمدن با مشکلات شروع ازدواج و بعد از آن بسیار مهم و کلیدی است.

متخصصان حوزه ازدواج در مرکز مشاوره رهیاب این آمادگی را دارند که در طول دوران آشنایی و مراحل ازدواج نیز مهارت های رابطه را به زوجین آموزش دهند و چنانچه در هر یک از مراحل تا بعد از ازدواج، تعارضی بین زوجین وجود داشته باشد از طریق مشاوره و زوج درمانی از آنها حمایت کنند و در رفع تعارض به آنها کمک نمایند.

مرکز مشاوره رهیاب با سال‌ها سابقه و تجربه و با بهره‌گیری از دانش روز و معتبرترین ابزار سنجش و ارزیابی و اساتید توانا و مجرب، همواره در کنار زوج های جوان است و هدفش کمک به افرادی است که در شرف ازدواج هستند یا برای بهتر شدن رابطه شان نیاز به کمک تخصصی دارند.

چرا مشاوره قبل از ازدواج تا این حد مهم و ضروری است؟

در اکثر مواقع حقیقت مهم این است که دو نفری که عاشق یکدیگر می شوند از مواجه شدن با مسائل و واقعیت هایی که ممکن است زندگی آنها را در آینده تحت تاثیر قرار دهد غافل می شوند و نادیده می گیرند. اما جلسات مشاوره قبل از ازدواج به آنها کمک می کند تا بتوانند خود را برای موقیعت های پیش بینی نشده در آینده آماده کنند.

مشاوره قبل از ازدواج تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت زندگی مشترک دارد. مشاوره قبل از ازدواج، به افراد کمک می کند برای ازدواج آماده شوند و انتخاب مناسب تری داشته باشند. امروزه با توجه به بالا رفتن آمار طلاق در کشور، انتخاب درست و برخورداری از یک ازدواج باثبات اهمیت بیشتری پیدا کرده است.
مشاوره قبل از ازدواج می تواند به شما اطمینان بیشتری دهد که در آینده، شما و همسرتان رابطه ای سالم و قوی خواهید داشت و به احتمال بیشتری از یک ازدواج باثبات و رضایتبخش برخوردار خواهید بود.

درواقع، مشاوره قبل از ازدواج به زوج ها این امکان را می دهد تا مشکلات و نقاط ضعف رابطه خود را، که ممکن است منجر به اختلافاتی اساسی در آینده آنها شود یا حتی منجر به شکست در ازدواج گردد را شناسایی کنند.

مرکز مشاوره رهیاب با به کارگیری مشاوران خبره و متخصص به شما کمک می کند تا در صورتی که قصد ازدواج دارید، انتظارات خود را ارزیابی کنید و بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

مشاوره قبل از ازدواج چگونه انجام می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج توسط افراد متخصص که تحصیلات مرتبط با این حوزه را گذرانده اند و در طول چندین جلسه با حضور زن و مرد و گاهی خانواده آنها (متناسب با تشخیص مشاور)، برگزار می شود. تعیین مطابقت معیارهای اخلاقی، مذهبی، خانوادگی و اقتصادی از مهم ترین مواردی است که در مشاوره قبل از ازدواج مورد توجه قرار می گیرد.

مصاحبه چهره به چهره: یکی از شیوه های مرسوم در مشاوره قبل از ازدواج است. درواقع افراد از این طریق می توانند مسائل یا ویژگی هایی را که از نظرشان مهم و چالش برانگیز است مطرح کنند و در معرض ارزیابی قرار دهند.

آزمون های تعیین نوع شخصیت و میزان سازگاری در ازدواج: این آزمون ها در طی جلسات و در کنار مصاحبه و مشاوره، برای هر یک از زوجین برگزار می شود و شامل سوالاتی هستند برای یافتن شرایطی که زوجین در آنها از اشتراک و احترام بالایی برخوردارند و همچنین تشخیص مسائلی که ممکن است نیاز به بازبینی، آموزش یا دقت نظر بیشتری برای انتخاب شریک زندگی داشته باشد.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج مزایای زیادی دارد. همانطور که هر فرد برای گذران زندگی خود در ارتباط با افراد مختلف در موقعیت های متفاوت زندگی مانند شغل، تحصیل، روابط اجتماعی و غیره نیازمند به کسب مهارت هایی است، در زمینه ازدواج هم مجهز بودن به این مهارت ها ضروری است.

هر چقدر افراد قبل از ازدواج بتوانند ریسک های آن را پیش بینی و کنترل کنند از ثبات رابطه و موفقیت در آن اطمینان بیشتری خواهند داشت و هزینه روانی و اقتصادی کمتری را بابت انتخابشان خواهند پرداخت.

چرا افراد قبل از ازدواج دچار استرس می شوند؟

وجود استرس قبل از ازدواج بسیار رایج و طبیعی است زیرا ازدواج تعهدآور است و زندگی دو فرد با ویژگی ها و خواسته های متفاوت زیر یک سقف با هدف برآورده کردن نیازهای متفاوت، بسیار پیچیده و دلهره آور است.

شناخت نقاط ضعف و قوت طرفین از طریق مشاوره قبل از ازدواج کمک شایانی به مدیریت این نوع نگرانی ها و استرس ها می کند. زوجین در طی روند مشاوره، تحت نظر یک مشاور حرفه ای می توانند با دیدگاه های یکدیگر آشنا شوند و شناخت بیشتری از انتظارات یکدیگر پیدا کنند.

مشاوره قبل از ازدواج چه مواردی را بررسی می کند؟

مسائلی که زوجین با آن درگیر خواهند شد و ضروری است که در جلسات مشاوره مورد بحث و بررسی قرار گیرد شامل موارد زیر است:

 • میزان صمیمیت، محبت و احساس علاقه
 • مسائل مربوط به رابطه جنسی
 • مهارت های کلامی و ارتباطی
 • مسائل اقتصادی و مدیریت امور مالی
 • ارزش ها و باورهای دینی و مذهبی
 • تقسیم وظایف و نقش ها در زندگی مشترک
 • انتظارات و سطح توقع زوجین
 • مدیریت تصمیم گیری ها و اختلافات در زندگی مشترک
 • نحوه برخورد با مشکلات و مدیریت احساسات
 • تولد فرزند و مسائل مرتبط با آن

مشاوره قبل از ازدواج فرصت بسیار خوبی برای افراد است تا بتوانند از توانایی ها یا نقاط قوت خود برای ایجاد ارتباط موثر با یکدیگر آگاه شوند و در جهت رفع موانع یا اصلاح و بهبود آنها گام بردارند. در اکثر مواقع آگاهی از توانایی ها و ضعف ها منجر به گسترش و رشد مهارت های حل مساله در زوجین می شود.

درک و پذیرش تفاوت نیازها و توانایی ها در بین زوجین، موجب غنای رابطه و موفقیت در ازدواج خواهد شد. از این رو، هرچه بررسی های قبل از ازدواج کامل تر و دقیق تر باشد و توسط متخصصین این امر انجام شود، مشکلات و تعارضات بین زوجین در آینده کمتر خواهد شد و ریسک طلاق در سال های اول زندگی که هنوز پایه های رابطه محکم نشده نیز کاهش می یابد.

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج طرفین درواقع از یک متخصص حرفه ای کمک می گیرند. در بسیاری از موارد ممکن است افراد در رابطه قبل از ازدواج خود، دچار تردیدها و مشکلاتی شده باشند و آنها را با اشخاص مختلفی درمیان گذاشته باشند و راهکارهای مختلفی هم به آنها پیشنهاد شده باشد که کارساز نباشد.

اما جلسات مشاوره در کلینیک مشاوره ازدواج، فرصتی برای متقاضیان ازدواج فراهم می کند تا بتوانند مسائل را با یک مشاور حرفه ای درمیان بگذارند که بدون سوگیری و به طور بی طرف بتواند مشکلات و نوع روابط زوجین را بررسی کند و راهکارها و مشاوره های مورد نیاز را به آنها ارائه دهد.

در مواردی هم بنا به تشخیص مشاور و در صورت نیاز، از تست های روانشناختی مربوط به مشاوره قبل از ازدواج برای ارزیابی زوجین استفاده می شود.

مشاوره پیش از ازدواج آنلاینبرقراری یک ارتباط خوب و سازنده اساس یک رابطه سالم است. ممکن است دو نفر قبل از تصمیم به ازدواج احساس کنند رابطه خوبی دارند اما ازدواج و زندگی کردن با هم زیر یک سقف منجر به افزایش مسئولیت ها خواهد شد و چاش های پنهان را آشکار خواهد ساخت.

اگر شما فردی هستید که به خاطر مشکلات مربوط به همه گیری بیماری، ذیق وقت یا دوری راه، عدم دسترسی به یک مشاور حرفه ای و مواردی دیگر، خود را از این مشاوره مهم محروم می کنید، مرکز مشاوره رهیاب با کمک بهترین مشاوران کشور و استفاده از تجهیزات به روز، امکان مشاوره آنلاین را در سریع ترین زمان ممکن برای شما فراهم کرده است.

یک متخصص حرفه ای برای مشاوره قبل از ازدواج چه ویژگی هایی دارد؟

اکنون که با اهمیت مشاوره قبل از ازدواج آشنا شدید، لازم به ذکر است که نقش یک مرکز مشاوره ازدواج و مشاور حرفه ای نیز در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

یک مشاور خوب و با تجربه باید تحصیلات مرتبط دانشگاهی در این حوزه داشته باشد و به تمام جوانب و فنون مشاوره پیش از ازدواج مسلط باشد. دوره های مربوط به مشاوره را گذرانده باشد و آموزش کافی دیده باشد. با مسائل فرهنگی، اقتصادی، اعتقادی و اجتماعی جامعه و خانواده ها و مشکلات مربوط به جوانان آشنا باشد و از مسائل روز جامعه نیز غافل نباشد تا بتواند با صبر و بردباری و تکیه بر دانش و مهارت تخصصی خود زوجین متقاضی مشاوره را به بهترین نحو ممکن هدایت و راهنمایی کند.

تست روانشناسی مشاوره قبل از ازدواج

تست های روانشناختی، به ویژه آنهایی که برای تکمیل مشاوره قبل از ازدواج طراحی شده اند، از ابزارهای مفید و اثربخش برای کمک به متخصص در تشخیص ویژگی های شخصیتی یک زوج است. این تست ها در چند جلسه در کنار مصاحبه و مشاوره قبل از ازدواج اثربخشی قابل توجهی در انتخاب همسران دارد.

با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع انتخاب همسر و جلوگیری از اتفاقاتی مانند طلاق یا زندگی های پرتنش، امروزه مشاوره ازدواج  و تست های مربوط به مشاوره قبل از ازدواج اهمیت شایان توجهی پیدا کرده است.

تست های مربوط به سنجش زوج و خانواده برای مشاوره زوج و کمک به آنها بعد از ازدواج نیز کاربردهای مفیدی دارد و ابزار خوبی برای بررسی تعارض بین آنها و کمک به حل و فصل این تعارض ها و ایجاد یک محیط امن و پر از آرامش بعد از ازدواج نیز هست.

حتما برای انجام تست قبل از ازدواج، از یک مشاور کمک بگیرید

از آنجایی که به راحتی نمی توان تشخیص داد که آینده یک ازدواج موفق خواهد بود یا خیر و اینکه چه مشکلاتی وجود دارد که بتوان با آموزش برخی از ضعف ها را برطرف کرد، برخورداری از خدمات مشاوره قبل ازدواج و اجرای تست های روانشناسی قبل از ازدواج، توسط یک مشاور حرفه ای، به منظور بررسی و ارزیابی شخصیت طرفین و میزان سازگاری آنها بسیار ثمربخش خواهد بود.

چرا تست های روانشناسی در مشاوره قبل از ازدواج مهم هستند؟

امروزه رویکرد افراد به ازدواج نسبت به قبل تغییرات زیادی کرده و به موازات تغییرات سبک زندگی جهانی و تغییر نگرش ها و ارزش های افراد، انتخاب یک همسر ایده آل و شروع یک زندگی امن بسیار حساس تر و چالش برانگیزتر شده است.

کیفیت رابطه دو نفر قبل از ازدواج و شناخت آنها از شرایط فرهنگی، اجتماعی، شغلی، تحصیلی، اقتصادی و غیره از عوامل بسیار مهم و موثر برای یک ازدواج موفق است. اما گویی بسیاری از مسائل چالش برانگیز نیز در این مسیر باقی می ماند که مبهم هستند و زوج یا خانواده آنها به راحتی نمی توانند در مورد آنها به تصمیم قطعی برسند. در چنین شرایطی سنجش شخصیت و ارزیابی دقیق نوع روابط برای دستیابی به شناخت عمیق تر از طریق استفاده از ابزاری تخصصی مانند  تست ها و آزمون های روانشناسی قبل از ازدواج توسط یک مشاور خبره و ماهر بسیار مفید و راهگشا خواهد بود.

انواع مختلفی از تست های استاندارد مربوط به سنجش قبل از ازدواج وجود دارد که  در مسیر قدم گذاشتن در یک مرحله مهم زندگی به زوج ها کمک می کند تا بتوانند با چالش ها و مشکلات زندگی در آینده کنار بیایند و انرژی خود را برای خوشکوفایی و پیشرفت در راه رشد و تعالی خود صرف کنند.

تست های روانشناسی قبل از ازدواج، چگونه طراحی شده اند؟

تست های روانشناسی قبل از ازدواج به منظور شناخت بیشتر و اطلاع از ویژگی های شخصیتی، علائق، نگرش ها و توقعات هر یک از طرفین مقابل، بسیار مؤثر است.

تست قبل از ازدواج، یکی از ابزارهای مفید در این مسیر است. این تست ها بر اساس سوالات چند گزینه ای و تجزیه و تحلیل پاسخ های افراد طراحی  شده است.

یکی از معروف ترین تست های روانشناسی قبل از ازدواج، که برای شناخت انواع تیپ های شخصیتی استفاده می شود، تست شخصیتی MBTI است.

تست روانشناسی MBTI برای مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

تست روانشناسی MBTI برای مشاوره قبل از ازدواج، درواقع یکی از آزمون های استاندارد و پرکاربرد به منظور شناخت شخصیت طرفین ازدواج است که توسط روانشناسان و مشاوران ساخته شده است و در کنار مشاوره قبل از ازدواج به عنوان یک ابزار مؤثر کاربرد دارد.

نتیجه نهایی این تست روانشناسی، تیپ های شخصیتی و ویژگی هایشان را مشخص می کند و از درجه اعتبار بالایی برخوردار است.

تست تفاهم برای مشاوره قبل از ازدواج

بررسی تست تفاهم یکی دیگر از تست های روانشناسی مشاوره قبل از ازدواج می باشد که میزان سازگاری زوجین، سطح کیفییت زندگی آنها و درجه تفاهم شان را در آینده تعیین می کند.

این تست روانشناسی، در شرایط بعد از ازدواج نیز در صورت بروز تعارض و تنش بین زوجین، بسیار کاربرد دارد و از قدرت تشخیصی و اعتبار خوبی برخوردار است.

 سایر تست های روانشناسی مشاوره قبل از ازدواج

انواعی از تست های روانشناسی برای مشاوره قبل از ازدواج، با تفاوت هایی هم در نحوه سنجش و هم در نحوه اجرا وجود دارد. از جمله آنها می توان آزمون سنجش صفات شخصیت پنج عاملی (NEO)، را نام برد که در این تست ۶۰ سوال طراحی شده که پاسخگویی به آنها، می تواند برخی از ویژگی های فردی و شخصیتی فرد را تعیین کند.

تست بلوغ عاطفی (EMS)، تست عشق استرنبرگ (STLS)، تست روانشناسی کیفیت زندگی (SF)، تست تعارضات زناشویی (MT)، تست مقیاس سازگاری زوجین (MST) و برخی تست های دیگر از جمله تست های روانشناسی مشاوره قبل از ازدواج می باشند.

یکی دیگر از نمونه تست های روانشناسی برای مشاوره قبل از ازدواج، تست شخصیت شناسی هارتمن است که در آن، شخصیت افراد در چهار رنگ، یعنی زرد به عنوان نماد لذت و تفریح، رنگ سفید، به عنوان نماد صلح و آرامش، رنگ آبی نماد صمیمیت و رنگ قرمز نمایانگر مفهوم قدرت، طبقه بندی می شوند.

برای تست شخصیت هارتمن ۴۵ سوال طراحی شده که با پاسخ به آنها، ویژگی های شخصیتی افراد تا اندازه ای مشخص می گردد.

البته همواره باید در نظر داشت که تست ها تنها به عنوان ابزار جانبی و توسط یک متخصص آموزش دیده و مسلط می توانند تاثیرگزار باشند و هرگز به تنهایی عامل تعیین کننده و معتبری برای نتیجه گیری نیستند.

مشاوران کارآزموده بر این امر واقف اند و تنها از تست های روانشناسی، در کنار مشاوره، مصاحبه، جلسات متعدد با زوج و گاهی خانواده هایشان استفاده می کنند.

اینها مسائلی هستند که اغلب زوجین نیاز دارند ساعت ها در مورد آنها فکر کنند و با هم به بحث و گفتگو در موردشان بپردازند. البته این سوالات صرفا جهت آشنایی شما با برخی موارد چالش برانگیز در رابطه تان ذکر می شود و به تنهایی کافی نیستند و بهتر است حتما فرصتی را فراهم کنید تا یک متخصص مشاوره قبل از ازدواج راهنمایی تان کند.

برخی سوالاتی که در تست های روانشناسی مربوط به مشاوره قبل از ازدواج مطرح می شوند مربوط به «کودکی، بستر رشد و تربیت» هر فرد می شود مانند:

 • میزان اطلاع از نحوه «رشد و تربیت شریک زندگی» هر فرد
 • آیا والدین هر یک از طرفین ازدواج موفقی داشته اند یا چه مشکلاتی در مسیر ازدواج آنها پیش آمده است؟
 • آیا فرد و شریک زندگی او در آینده از زمینه های اجتماعی، فرهنگی مشابهی برخوردار هستند؟
 • چه راه ها و وجه اشتراک هایی وجود دارد برای اینکه افراد با پیشینه فرهنگی، اجتماعی متفاوت بتوانند به هم نزدیک شوند؟
 • دسته دوم سوالات مربوط به «امور مالی و اقتصادی» هر یک از طرفین است مانند:
 • وضعیت اقتصادی هر یک از زوجین چگونه است؟ چگونه درآمدش را مدیریت می کند؟ چقدر در مسائل مالی مستقل یا وابسته است؟ دست و دلباز یا خسیس است؟
 • آیا اعتقاد دارند که بعد از ازدواج باید حساب مالی جداگانه‌ای داشت؟
 • آیا در مورد نحوه هزینه کردن، پس انداز کردن یا سرمایه گذاری به توافق و مشورت کردن اهمیت می دهد؟
 • تامین هزینه های مالی جزو تعهدات کدام یک از زوجین است؟
 • «زندگی اجتماعی و ارتباطات و دایره دوستان» بخش دیگری از این سوالات است.
 • هر یک از طرفین ازدواج فردی درونگرا است یا برونگرا؟
 • در مورد تفریحات و مسافرت ها انتظارات و توقعات یکسان است یا متفاوت؟
 • آیا بعد از ازدواج هر یک از زوجین حق وقت گذراندن با گروه دوستان خود را نیز دارد؟
 • موضو دیگر مربوط به «خانواده ها» است و سوالاتی از این قبیل را در پی دارد:
 • آیا خانواده هر دو طرف با ازدواج آنها موافق هستند و اگر خیر، دلیل مخالفتشان چیست؟
 • چقدر هر کدام از زوجین می توانند بعد از ازدواج از خانواده شان دور شوند؟
 • یا اینکه خانواده بر همسر اولویت دارد؟
 • «کارهای خانه، وظایف و امور مشترک» موضوع مهم دیگری است که از طریق تست مشاوره قبل از ازدواج بررسی خواهد شد:
 • وظایف و امور خانه چگونه بین زوجین تقسیم خواه شد؟
 • آیا برخی کارها همیشه بر عهده یک نفر خواهد بود یا به صورت چرخشی وظایف تقسیم می شود؟
 • تشکیل خانواده و تولد فرزند مسأله بسیار مهم دیگری است.
 • اینکه آیا هر دو علاقه به داشتن فرزند دارند یا نه؟
 • چه ارزش ها و نگرش های مشترکی برای تربیت فرزند دارند و برای تفاوت ها چه می کنند؟

و سوالات اساسی و مهم دیگری نیز هستند که باید کاوش و بررسی شوند. اغلب حتی افرادی که تصور می کنند بسیار به هم نزدیک هستند و از تفاهم بالایی در روابطشان برخوردارند بعد از پایان تست های روانشناسی مشاوره قبل از ازدواج و حصول نتیجه تست توسط مشاور ازدواج، از پاسخ های به دست آمده خود و شریک زندگی شان غافلگیر می شوند.

گاهی از نتایج غمگین می شوند و گاهی نیز  بسیار خرسند و راضی خواهند بود. اما در هر صورت نتیجه این تست ها در تصمیم گیری برای ازدواج مهم و تعیین کننده خواهد بود.

ما در این مطلب سعی کردیم به طور خلاصه و مختصر اما مفید، شما را با مشاوره قبل از ازدواج و تست های روانشناسی که در این مشاوره ها استفاده می شود آشنا کنیم. قطعا رعایت تمام این موارد به شما در انتخاب بهینه و به دور از آسیب های مختلف اجتماعی، فرهنگی، روانی، اقتصادی، کمک شایانی خواهد کرد.

مرکز مشاوره تخصصی رهیاب، با گرد آوردن بهترین متخصصان در این حوزه، تلاش می کند تا به شما در رسیدن به یک انتخاب مناسب کمک کند و تا آخر این مسیر، با تمام فراز و نشیب هایش همراه خواهد بود.

مرکز مشاوره قبل از ازدواج رهیاب

کلینیک تخصصی مشاوره ازدواج رهیاب با همکاری روانشناسان، مشاوران و روان‌درمانگران حرفه‌ای و مجرب و ایجاد امکان دسترسی به آنها به روش‌های حضوری، تلفنی و آنلاین در زمینه مشاوره قبل از ازدواج، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
برای تعیین وقت مشاوره قبل از ازدواج از طریق شماره های تماس با مرکز رهیاب، اقدام نمایید یا به ما پیام دهید.

برای تعیین وقت مشاوره پیش از ازدواج، با ما تماس بگیرید

در حال حاضر مسئله اشتغال و ازدواج یکی از دغدغه های بسیاری از جوانان است. وجود افرادی که بتوانند به این جوانان مشاوره ازدواج دهند، اهمیت ویژه‌ای در نوع انتخاب آنها و متعاقباً آینده‌ی جوانان دارد. شاید یکی از دلایل بالا رفتن آمار طلاق در سالیان اخیر به خاطر انتخاب‌های نادرست جوانان به هنگام ازدواج بوده است. از این‌روست که مشاوره تلفنی ازدواج و کمک گرفتن از مشاوران مجرب دز زمینه ازدواج اهمیت خود را نشان می‌دهد.

در حال حاضر هم مشاوره ازدواج آسان‌تر از همیشه شده است. چرا که هم امکان مشاوره تلفنی ازدواج فراهم شده است. اما باید این نکته را در نظر داشت که از هر کسی نمی‌توان در این زمینه کمک گرفت. بایستی به سراغ مراکز مشاوری رفت که هم مجوزات لازم را دارند و هم افراد توانمندی را در کادر مشاوره‌ای خود جذب کرده‌اند.

 

چرا مشاوره تلفنی ازدواج؟

اغلب جوانان به دلیل نداشتن شناخت صحیحی از ازدواج، نمی توانند تصمیم درستی درباره آینده‌شان بگیرند. همچنین در مسیر ازدواج سوالات و مشکلاتی به وجود می‌آید که بایستی به آن‌ها پاسخ داده شود. از سوی دیگر معمولاً جوانان خجالت می‌کشند خیلی از سوالات و دغدغه‌هایشان را با دیگران مطرح کنند. و این خود آسیب بزرگتری را به بار می‌آورد.

/// شماره های تماس ///

در جلسات مشاوره ازدواج حضوری هم باز ممکن است افراد نتوانند همه‌ی مسائلشان را مطرح کنند و بخشی از سوالات پاسخ داده نمی‌شود. اما در مشاوره تلفنی ازدواج جوانان این امکان فراهم می‌شود تا دز هر زمان از شبانه روز و در هر مکانی جواب‌های خود را بگیرند. از آنجا که در مشاوره تلفنی ازدواج تماس چهره‌ای با مشاوره‌دهنده برقرار نمی‌شود، جوان راحت‌تر و بی‌پرده‌تر می‌تواند مسائل خود را بیان کرده و جواب بهتری بگیرد.

با استفاده از مشاوره تلفنی ازدواج به چه سئوالاتی می توان پاسخ داد ؟

در مشاوره ازدواج می توان به نکات بسیار زیاد پرداخت. اغلب افرادی که با در مسیر ازدواج قرار دارند با مسائلی همچون:

 • آیا ازدواج دانشجویی صحیح است؟
 • چه موقع اماده ازدواج هستید؟
 • سوالات متداول در خواستگاری چیست؟
 • همسر ایده آل من کیست؟
 • معیارهای انتخاب همسر آینده
 • ویژگی زنان مناسب برای ازدواج
 • ویژگی مردان مناسب برای ازدواج
 • سن مناسب برای ازدواج زن
 • سن مناسب برای ازدواج مرد
 • نقش مهریه در ازدواج
 • ازدواج فریب چه مسائلی را نخوریم؟
 • تفاوت سنی مناسب برای ازدواج چقدر است؟
 • آسیب های ازدواج با زنان مطلقه چیست؟
 • چه نکاتی که باید برای ازدواج با زنان مطلقه در نظر گرفته شوند؟
 • انواع بلوغ در ازدواج چیست؟
 • منظور از بلوغ عاطفی در ازدواج چیست؟
 • منظور از بلوغ جنسی در ازدواج چیست؟
 • منظور از بلوغ فکری در ازدواج چیست؟
 • منظور از بلوغ اجتماعی در ازدواج چیست؟
 • تفاوت عشق واقعی و هوس چیست؟
/// شماره های تماس ///
 • نیازهای زن و مرد که باید پس از ازدواج تامین شود کدامند؟
 • مزایا و معایب ازدواج فامیلی
 • تاثیر مسائل مالی در ازدواج
 • نقش بیماری ها و معلولیت در ازدواج
 • نقش پدر و مادر در ازدواج
 • چه سوالاتی را پیش از ازدواج باید پاسخ دهیم؟
 • نقش مسائل مذهبی در ازدواج
 • نقش دوستی های پیش از ازدواج در ازدواج و زندگی آینده
 • در جلسه خواستگاری درباره چه موضوعاتی باید صحبت شود؟
 • در جلسه خواستگاری چه سوالاتی را باید بپرسید؟
 • نقش تحصیلات در ازدواج
 • برای ازدواج موفق چه اشتراکاتی باید بین پسر و دختر وجود داشته باشد؟
 • ملاک های ازدواج موفق چیست؟
 • جهیزیه تا چه حد در ازدواج نقش دارد؟
 • تاثیر باورها و اعتقادات در ازدواج چه قدر است؟
 • جایگاه اجتماعی خانواده ها تا چه اندازه در ازدواج تاثیرگذار است؟
 • داشتن هدف مشترک در ازدواج چه قدر اهمیت دارد؟
 • نقش فرزند در تحکیم ازدواج
 • توافق بر سر تعداد فرزندان پیش ازدواج چقدر اهمیت دارد؟
 • وابستگی به خانواده تا چه حد ممکن است ازدواج را با خطر رو به رو کند؟
 • با زنان وابسته به خانواده چه طور باید برخورد کرد؟
 • با مرد وابسته به خانواده چه طور باید رفتار کرد؟
 • نقش دخالت های خانواده در یک ازدواج ناموفق
 • افزایش سن ازدواج و خطرات آن
 • ویژگی های مثبت و منفی ازدواج در سن پایین
 • فاصله مناسب از عقد تا عروسی چه قدر است؟
 • معایب طولانی شدن دوره نامزدی
 • آسیب های طولانی شدن دوره عقد
 • چرا باید دوران نامزدی را پیش از ازدواج جدی گرفت؟
 • در دوران نامزدی روابط خانواده ها تا چه حد باید باشد؟
 • شرایط ازدواج موقت
 • در دوران عقد تا ازدواج چه باید کرد؟
 • چرا باید نیازهای جنسی را در ازدواج دنبال کرد؟
 • آسیب های فیلم های پورن در کاهش ازدواج
 • احتمال بروز چه بیماری هایی در ازدواج فامیلی بیشتر است؟
 • ازدواج فامیلی و بیماری های مادرزادی
 • در تحقیق برای ازدواج چه مواردی را باید جستجو کرد؟
 • روش صحیح تحقیق درباره پسر و دختر در ازدواج
 • همسان گزینی در ازدواج یعنی چه؟
 • ازدواج فامیلی از نگاه دین
 • ازدواج فامیلی از نگاه علم
 • در زمان خواستگاری چه سوالاتی را بپرسیم؟
 • برای واسطه شدن در ازدواج باید چه کار کرد؟
 • سرد شدن روابط عاطفی در دوران نامزدی
 • سرد مزاجی و گرم مزاجی زوج ها چه تاثیری در ازدواج دارد؟
 • در جلسه خواستگاری مسائل مادی را چگونه مطرح کنیم؟
 • مدت زمان مناسب برای نامزدی چه قدر است؟
 • سطح توقعات ما برای ازدواج چه قدر باید باشد؟
 • تفاوت مذهب در ازدواج چه تاثیری دارد؟

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین و رایگان «آیا شوهر خوبی هستم؟»

چرا مرکز مشاوره تلفنی ازدواج صدای رهیاب؟

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب دارای مجوز رسمی در زمینه‌های مختلف مشاوره تلفنی از جمله مشاوره خانواده و مشاوره تحصیلی و مشاوره روانشناسی می‌باشد. در این مرکز شما می‌توانید از سراسر کشور با مشاوران زبده و مجرب مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب، بدون نیاز به حضور در مرکز مشاوره، به صورت تلفنی با مشاوران صدای رهیاب در تماس باشید. در مرکز مشاوره صدای رهیاب این امکان فراهم شده است که شما در صورت نیاز به مشاوره ازدواج حضوری، از آن بهره‌مند شوید. می‌توان گفت تقریبا در هیچ یک از مراکز مشاوره، امکان مشاوره تلفنی ازدواج وجود ندارد.

مشاوران ازدواج مرکز مشاوره صدای رهیاب عموما از اساتید دانشگاه‌های معتبر و یا روانشناسانی با درجات عالی دانشگاهی هستند. که تخصص و تجربه را توامان دارند. و در مدت تأسیس مرکز، توانسته‌اند اعتبار و نام خوشی را از خود برجای بگذارند. تنوع تخصص‌ها و تعداد نسبتاً بالای مشاوران مرکز مشاوره صدای رهیاب باعث شده است تا حوزه‌ی مشاوره این مرکز بسیار متنوع و گوناگون باشد.

5/5 - (3 امتیاز)
فهرست
.
مشاوره با رهیاب مشاور