مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(16 رای)

گریه بعد از رابطه جنسی یکی از معضلات و مشکلات بعد از برقراری رابطه جنسی به شمار می رود. گریه بعد از رابطه جنسی یک امر کاملاً طبیعی و نرمال تلقی می شود و هیچگونه موضوع غیر عادی و نادری محسوب نمی گردد. گریه کردن پس از برقراری رابطه جنسی یک نوع واکنش فیزیکی به حساب می آید. این گریه می تواند در اثر تسکین یافتن یا از روی خوشحالی به وقوع بپیوندد.

لازم به ذکر است که گریه بعد از رابطه جنسی اختصاص به جنس خاصی ندارد و می تواند شامل زنان و مردان شود. اگرچه گریه کردن مردان در این شرایط کمتر بروز پیدا می کند، اما این امر نیز یک موضوع طبیعی و عادی قلمداد می گردد. اگرچه برقراری رابطه جنسی سالم و اصولی مزیت هایی را برای بدن و فرد نظیر تقویت سیستم ایمنی، افزایش کیفیت خواب و به حداقل رساندن حس درد، با خود به همراه دارد، اما در برخی مواقع این امر می تواند بر روی عواطف و احساسات شخص تاثیراتی منفی از خود برجای گذارد.

/// شماره های تماس ///

در نتیجه این موضوع گریه بعد از رابطه جنسی نمود بارز و برجسته پیدا می کند. این ناراحتی در هنگام برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی یا در رابطه های موقتی نیز به چشم می خورد.

علل اصلی گریه بعد از رابطه جنسی

یکی از دلایل مهم و اصلی گریه بعد از رابطه جنسی می تواند به خاطر شادی و خوشحالی باشد. صرفاً گریه نباید به دلیل وجود عواطف و احساسات منفی و بد صورت بگیرد. برای بسیاری پیش آمده که در هنگام اوج خوشحالی نیز اشک های آنها سرازیر شده و زیر گریه می زنند. از نمونه های این موضوع می توان به گریه پس از تولد کودک یا اشک شوق ریختن در مراسم عروسی نزدیکان خود اشاره نمود.

گریه کردن به ویژه در هنگامی که فرد برای مدت زمان زیادی اقدام به برقراری رابطه جنسی نکرده است، احتمال بیشتری دارد. از دیگر دلایل مهم گریه بعد از رابطه جنسی واکنش های بیولوژیکی بدن را می توان عنوان کرد. در این حالت تحت تاثیر تغییرات هورمونی، امکان اشک ریختن پس از رابطه متصور می باشد. در این شرایط به علت تحریک شدن احساسات به ویژه در خانم ها گریه کردن اتفاق می افتد.

از دیگر دلایل تاثیر گذار در گریه بعد از رابطه جنسی، داشتن احساس درد به ویژه در حین برقراری رابطه جنسی می باشد. خشکی، عفونت و تحریک واژن، اگزما و وجود داشتن مشکلات پوستی در این ناحیه، اسپاسم و گرفتگی عضلات و مشکلات مادرزادی می تواند در این زمینه تاثیر گذار و مؤثر باشند. لازم به ذکر است که قابلیت درمان بسیاری از دردهای مقاربتی امکان پذیر می باشد. در این صورت با مراجعه به پزشک متخصص می توان در جهت درمان و حل این مشکلات اقدام نمود.

سایر دلایل تاثیر گذار گریه بعد از رابطه جنسی

احساس شرم و گناه، از دیگر دلایل حائز اهمیت گریه بعد از رابطه جنسی به شمار می رود. در این مواقع، خجالت زنان به علت تلقین باورهای گذشته در ذهن فرد مبنی بر ناپسند و مذموم بودن برقراری رابطه جنسی می تواند سبب گریه و اشک ریختن پس از انجام رابطه شود.

سردرگمی و آشفتگی نیز از دیگر دلایل تاثیر گذار در گریه بعد از رابطه جنسی محسوب می شود. در این مواقع برقراری رابطه به دلیل موضوعات حل نشده عاطفی و احساسی با مشکلاتی همراه می باشد. اضطراب داشتن فرد نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذار و مؤثر تلقی می گردد. بدون تردید، داشتن اضطراب سطح کیفی رابطه جنسی را بشدت کاهش می دهد. در این شرایط، به علت درگیر بودن فکر و ذهن فرد برقراری رابطه آن گونه که انتظار دارد، پیش نمی رود.

اهمیت ایجاد گریه بعد از رابطه جنسی

از دیگر دلایل مهم گریه بعد از رابطه جنسی وجود افسردگی در فرد می باشد. چنانچه گریه فرد همواره و در هنگام برقراری رابطه جنسی صورت گیرد، نمایانگر اختلال افسردگی می باشد. عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی، کاهش یا افزایش اشتها، نداشتن تمرکز، ناراحتی داشتن و خشم، از دلایل ابتلا به افسردگی تلقی می شود. در چنین شرایطی مراجعه به یک مشاور روانشناس در جهت حل و درمان این مشکلات بسیار اهمیت و ضرورت پیدا می کند.

راهکارها و شیوه های درمان گریه بعد از رابطه جنسی

چنانچه گریه بعد از رابطه جنسی منشأ فیزیکی و جسمانی داشته باشد، با مراجعه به پزشک میتوان این مشکلات را برطرف نمود. در غیر این صورت با رعایت یک سری نکات و راهکارها میتوان در جهت بهبود این مشکل اقدامات مقتضی را به عمل آورد. در این شرایط فرصت و زمان دادن فرد به خود راهکار مؤثر و تاثیر گذاری به شمار می آید.

از دیگر راهکارهای مؤثر در زمینه گریه بعد از رابطه جنسی صحبت کردن با شریک جنسی خود می باشد. مطرح کردن مشکلات و معضلات به همدیگر، قدم مؤثری برای حل و فصل این مسائل محسوب می شود. صحبت کردن زن و شوهر با یکدیگر به ویژه در مورد مشکلات و مسائل موجود در برقراری رابطه جنسی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر این اساس، در گریه بعد از رابطه جنسی در میان گذاشتن موارد مد نظر خود به ویژه در هنگام برقراری رابطه، کمک شایانی به بهبود و ارتقای روابط میان زن و شوهر می کند.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «گریه بعد از رابطه جنسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: