مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)

آیا می­دانستید که تعداد زیادی از ظرفیت­هایی که شما دارید مورد استفاده قرار نمی­گیرند و از آن­ها جلوگیری می­شود؟ خیلی بیشتر از آن چه که فکر کنید برای کنترل و مدیریت استرس روش وجود دارد. بخش زیادی از این روش­ها در ظرفیت­های درونی شماست. در این مقاله به 10 نمونه از بهترین استراتژی­های مبتنی بر تحقیق در روانشناسی که مشاوران روانشناسی برای مدیریت استرس پیشنهاد می دهند، بررسی خواهد شد.

بسیاری از این ابزارها توسط شما مورد آزمایش و بررسی واقع شده ­اند و بقیه برای شما جدید هستند. آنچه به ویژه جدید است، ارتباط با ظرفیت­های درونی خودتان است که به عنوان نقاط قوت شخصیت در روانشناسی شناخته می­شود و می­تواند به شما در هر استراتژی کمک کند.

1. استفاده از قالب بندی مجدد کارها

این یک فعالیت ذهنی است که شامل نگاه کردن به یک محرک تنش آفرین یا وضعیت منفی و توضیح آن (واقع بینانه و صادقانه) به شیوه­ای مثبت و بدون جهت ­گیری است.

2. برنامه ریزی های خود را بهبود بخشیم

تحقیقات مدیریت استرس توسط روانشناس معروف رابرت اپستاین کاملا روشن کرده است که استرس را می­توان از طریق برنامه ریزی و مشاوره مدیریت کرد. شروع به ساخت چک لیست روزانه کنید، برنامه ریزی ­های خود را واضح و شفاف کنید، و بر اساس فعالیت­های سازمان­دهی شده هفتگی عمل کنید.

3. آموزش ریلکسیشن

لیست مدیریت استرس مشاوران روانشناسی بدون هیچ گونه تکنیک ریلکسیشن لیست کاملی نمی­باشد. تعداد زیادی از مطالعات در زمینه مشاوره و روانشناسی نشان داده که تکنیک­های ریلک سیشن همچون: آرام سازی تدریجی عضلات، تنفس عمیق، تصویر سازی هدایت شده، هیپنوتیزم بالینی و بیوفیدبک برای مدیریت استرس مفید است.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «10 روش موثر برای مدیریت استرس (بخش اول)» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: