مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

آیا می­دانستید که تعداد زیادی از ظرفیت­هایی که شما دارید مورد استفاده قرار نمی­گیرند و از آن­ها جلوگیری می­شود؟ خیلی بیشتر از آن چه که فکر کنید برای کنترل استرس روش وجود دارد. بخش زیادی از این روش­ها در ظرفیت­های درونی شماست.

در این مقاله به 10 نمونه از بهترین استراتژی­های مبتنی بر تحقیق در روانشناسی که مشاوران روانشناسی برای مدیریت استرس پیشنهاد می دهند، بررسی خواهد شد. بسیاری از این ابزارها توسط شما مورد آزمایش و بررسی واقع شده­اند و بقیه برای شما جدید هستند. آنچه به ویژه جدید است، ارتباط با ظرفیت­های درونی خودتان است که به عنوان نقاط قوت شخصیت در روانشناسی شناخته می­شود و می­تواند به شما در هر استراتژی کمک کند.

1- عدم تعادل قدرت در خود را متوازن کنیم

تحقیقات مشاوران و روانشناسان جدید نشان داده است که استفاده بیش از حد از بعضی نقاط قوت شخصیت و عدم استفاده از سایر نیروهای آن به شدت با پریشانی و افسردگی ارتباط دارد. در عین حال، استفاده متوازن از قدرت­های شخصیت با پریشانی کمتر و خود شکوفایی بیشتر و رضایت از زندگی ارتباط دارد.

2- ارزش­های خود را تأیید کنیم

امروزه مطالعات روانشناسان نشان داده است که کسانی که بیشتر ارزش­های والای خود را قبل از یک رویداد استرس­زا در نظر می­گیرند استرس کمتری را تجربه می­کنند و در مقایسه با گروه کنترل کاهش قابل ملاحظه­ای در هورمون استرس (کورتیزول) از خود نشان می­دهند.

3- از یکی از نقاط قوت برجسته خود استفاده کنیم

هم اکنون مطالعات روانشناسی بین فرهنگی بسیاری نشان می­دهد که استفاده از یک نیروی برتر از طریق یک روش جدید منجر به احساس خوشحالی بیشتر و ناراحتی کمتر می­شود.

ادامه دارد...

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «10 روش موثر برای مدیریت استرس (بخش دوم)» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی