مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

آیا می­دانستید که تعداد زیادی از ظرفیت­های که شما دارید مورد استفاده قرار نمی­گیرند و از آن­ها جلوگیری می­شود؟ خیلی بیشتر از آن چه که فکر کنید برای کنترل استرس روش وجود دارد. بخش زیادی از این روش­ها در ظرفیت­های درونی شماست.

در این مقاله 10 نمونه از بهترین استراتژی­های مبتنی بر تحقیق در روانشناسی برای مدیریت استرس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بسیاری از این ابزارها توسط شما مورد آزمایش و بررسی واقع شده­اند و بقیه برای شما جدید هستند. آنچه به ویژه جدید است، ارتباط با ظرفیت­های درونی خودتان است که به عنوان نقاط قوت شخصیت در روانشناسی شناخته می­شود و می­تواند به شما در هر استراتژی کمک کند.

1- یک سبک خیرخواهانه را توسعه دهیم

مطالعات روانشناسی نشان داده قدرت بخشش یک اثر قدرتمند بر روی استرس دارد. کسانی که بسیار خود و دیگران را بخشنده می­دانند احتمال کمتری برای داشتن بیماری روانی دارند. یک تیم از محققان، به رهبری مشاور و روانشناس شاخص لورن توسیانت، توضیح می­دهد که بین بخشش و بیماری روانی و استرس رابطه­ای معکوس وجود دارد و آن­ها را تقلیل و تقریبا به صفر می­رساند. به همین دلیل مشاوران روانشناسی برای کاهش استرس بخشش را پیشنهاد می کنند.

2- تمرین کردن ذهن آگاهی

با توجه به دو دهه تحقیق روانشناسی در مورد ذهن آگاهی، در حال حاضر مقدار چشمگیری از تحقیقات نشان می­دهد که روش­های مراقبت از ذهن و ذهن آگاهی کمک بسیاری به مدیریت استرس میکند.

3- قدردان داشته ­های خود باشیم

تمرین قدردانی - هم "قدردانی معنوی" و "همچنین شمارش نعمت­های روزانه" - تأثیر زیادی بر استرس دارد. مطالعات روانشناسی همچنین نشان داده است که در مواجهه با احساسات ناخوشایند مفید است که به قدردانی خود ادامه دهید.

4- از تأیید مثبت خویشتن یا نوشتن درباره چیزهایی که از آن لذت می­بریم استفاده کنیم

محققان و مشاوران روانشناسی دریافتند افرادی که احساس عزت نفس کمتری داشتند زمانی که در مورد فعالیت­های لذت بخششان می­نوشتند احساس بهتری می­کردند اما زمانی که آن­ها از تایید مثبت خویشتن استفاده می­کردند این احساس خوب برای آنها به وجود نمی­آمد. برعکس این موضوع در مورد افراد با اعتماد به نفس بالا صادق است. این افراد زمانی که از تایید مثبت خویشتن استفاده می­کردند احساس بهتری داشتند، اما زمانی که آنها در مورد فعالیتی که از آن لذت برده بودند نوشتند احساس بهتر بودن را تجربه نکردند.

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «10 روش موثر برای مدیریت استرس (بخش سوم)» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال از بسته تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی