مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

هر زوج یا دو معشوقه که بخواهند خاطرات مشترکشان را مرور کنند، بی تردید یکی از لحظاتی که به آن اشاره خواهند کرد، مربوط به زمانی است که به این اطمینان قلب رسیده اند که نیمه گمشده وجود خود را یافته اند. این زمانی که هر یک از طرفین ارتباط به آن اشاره می کنند، همان زمانی است که در وجود خود به این نتیجه رسیده اند که بجز شخصی که آن را یافته اند با کس دیگری حاضر به زندگی نیستند که اصطلاحا به آن تک پر بودن می گویند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست عشق و دوستی

اما کسانی که هنوز به این تجربه نرسیده اند که بر چه اساسی و با توجه به چه نشانه هایی می توانند مطمئن شوند که فرد مورد نظرشان همان نیمه گمشده آن هاست؟ در این مطلب کوشیده ایم به ذکر این نشانه ها بپردازیم که البته نمی توان با قاطعیت اشاره کرد که اگر این موارد را داشته باشید حتما نیمه گمشده خود را پیدا کرده اید، بلکه لازم است موارد ذکر شده در گذر زمان عیار واقعی بودنشان مشخص شود. در ادامه مطلب به بخشی از ملاکهای اصلی در شناخت و تفاهم میان طرفین ارتباط خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است که فقط این موارد ذکر شده به تنهایی نمی تواند در شناخت طرف مقابل کافی باشد. بلکه در گذر زمان راحت تر می توان در مورد ادامه یا خاتمه دادن به رابطه تصمیم بگیرید.

/// شماره های تماس ///

1. احساس و هیجان مثبت در ملاقات حضوری

همه ما در زندگی ممکن است روزهای تلخ و بدی نیز داشته باشیم. روزهایی که دوست داریم زمان را در تنهایی سپری کرده و برای هیچ کس و کاری وقت نمی گذاریم. کسی می تواند شریک عاطفی مناسبی برای ما باشد که بودن در کنار او، کمک کند همه احساسات بدی را که در طول آن روز در وجودمان شکل گرفته را بدست فراموشی بسپریم و حتی احساس مثبت را نیز در ما ایجاد نماید. ملاقات و دیدار او این انگیزه را در فرد ایجاد می کند که برای ساختن زندگی بهتر در کنار او حاضر است بیشتر تلاش کرده و ناسازگاری روزگار را به جان بخرد.

یافتن عشق و همراه

2. احساس مثبت از گفتن آرزوها

بودن در کنار کسی که نیمه گمشده ماست، ما را بر می انگیزاند تا همه آنچه را در ذهن و قلب خود به عنوان آرزو و برنامه برای برخورداری از زندگی بهتر در سر می پرورانیم، با او در میان بگذاریم. این حس و تمایل از آنجا ناشی می شود که در کنار او بودن این تصور را در ما ایجاد می کند که می توانیم به هر آنچه که می خواهیم برسیم. برخورداری از حمایت عاطفی، قدرت دستیابی به محال ترین آرزوها را نیز ایجاد می کند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین پیش از ازدواج

3. افزایش قدرت پذیرش اشتباهات فردی

بروز خطا و اشتباه در زندگی هر انسانی محتمل و امکان پذیر است. اما نپذیرفتن اشتباه می تواند بقدری خطرناک باشد که رابطه ای را کاملا نابود سازد. اگر با کسی انقدر احساس راحتی می کنید که می توانید اشتباهات خود را با او درمیان بگذارید و به این اطمینان خاطر رسیده اید که او هیچگاه با به رخ کشیدن این خطا شما را شماتت نخواهد کرد، بدانید و آگاه باشید که این شخص همان نیمه گمشده شماست.

4. تلاش برای فراهم نمودن زندگی بهتر برای او

زندگی هر کسی پس از پیدا کردن کسی که او را عاشقانه دوست می دارد، در جهتی تغییر می کند که گویی برای او زندگی می کند نه خودش. این حس تا جایی ادامه پیدا می کند که حاضر است خود را قربانی نیمه گمشده اش کند و برای راحتی عزیزش حاضر است از علاقه مندی های خودش دست بکشد.

/// شماره های تماس ///

5. پرهیز از انجام بعضی از کارها بصورت تک نفره و تنهایی

عادت به تماشای یک برنامه تلویزیونی در کنار یکدیگر، پرهیز از تفریح و خوردن خوراکی های مطلوب ذائقه طرفین، به تنهایی و تبدیل بعضی از رفتارها به مشخصه های دونفره، چیزی نیست جز نشانه هایی از یافتن نیمه گمشده.

6. کاهش تدریجی اختلاف سلیقه و کشمکش ها

دو نفری که رابطه عاطفی درست و از صمیم قلبی با یکدیگر پیدا کنند، هر بهانه ناچیز و بی اهمیتی را دست مایه مُحِق نشان داده خود نمی کنند. گذشت و اجتناب از بی ادبی و توهین در مباحثات و تلاش برای دستیابی به نقطه مشترک در زمان بروز اختلاف نظر، بجای به کرسی نشاندن حرف خود و علاوه بر آن، حل اختلاف نظر بصورت دوستانه نشان از این دارد که با طرف مقابل به اشتراکات عاطفی رسیده اید.

نیمه گمشده

7. بیان بدون تعارف موضوعات

موضوعات ناخوشایندی که بین دو نفر بوجود می آیند، اغلب بی ارزش تر از آن است که موضوع چالش و بحث قرار گیرد. پیشنهاد ما این است که در این گونه موارد، طرف آزرده شده چند ساعتی را به موضوع بیاندیشد و اگر با گذشت زمان نتوانست از پسِ دغدغه آن مسئله بربیاید، رک و صریح موضوع را مطرح کند. توانایی بیان صریح و روراست موضوعاتی که شما را آزرده خاطر می سازد، نشان از این دارد که فرد مورد نظر را به عنوان نیمه گمشده زندگی در وجود خود پذیرفته اید.

8. داشتن هیجان و تمایل به دریافت پیام

شروع هر رابطه ای با هیجان خاص و طبیعی خود همراه است. اما اگر با گذشت زمان این هیجان همچنان ادامه داشته باشد و گاه و بیگاه، دوست داشته باشید پیام هایی از او دریافت کنید یا اینکه پیش از رسیدن پیامی از طرف او هیجان زده می شوید، به این معناست که علاقه شما عمق پیدا کرده است.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین دوام رابطه

9. اطلاع از علاقه مندی ها و مواردی که دوستشان ندارد

به طور مثال اگر باهم به رستورانی رفتید و غذای مورد علاقه یکدیگر را حدس زدید، در مهمانی جر و بحث نکردید، چندیدن روز بدون دعوا و درگیری پشت سر گذاشته اید، توقعاتتان را متناسب با توانایی طرف مقابل قرار داده اید، می توان تا حدودی گفت که به شناخت خوبی از هم دست پیدا کرده اید.

10. متوجه شدن منظور درونی صحبتهای یکدیگر در حضور جمع

گاهی اوقات یکی از طرفین، منظور و پیامی را می خواهد در جمع به دیگری برساند که بیان ان در آن شرایط ممکن نیست. بر این اساس تلاش می کند با بیان عبارتی کوتاه و یا با نمایش حالت خاص چهره، مفهوم پیامش را انتقال دهد. رسیدن به این میزان از درک و شناختن همدیگر تا حدی که با کوچکترین اشاره از مقصود و نظر هم مطلع شوند، از نشانه های برقراری رابطه عمیق عاطفی است.

11. شناخت روشهای شاد و سرزنده کردن طرف مقابل

اطلاع از اینکه چه کار و رفتاری می تواند طرف مقابلتان را که بی دلیل یا با دلیل حالش گرفته است، سرحال بیاورید، نشانه شناخت شما از اوست. تلاش برای ایجاد این تغییر حالت نشانه علاقه مندی شما به اوست. اینکه بتوانید در یک روز بد، حتی بدون حل شدن مشکلاتش لبحندی را به لبش بنشایند، نشانه عمق رابطه عاطفی شماست.

12. حس رضایت از انجام بیشتر کارها

طبیعی است که هریک از ما به انجام بعضی از کارها علاقمند و یا نسبت به انجام برخی از امور بی تفاوت باشیم. اما اینکه برای ما، بودن در کنار یک شخص خاص لذت بخش بوده و از انجام هر کاری، حتی کارهایی که در حالت عادی علاقه ای به انجام نداریم، احساس خوشایندی داشته باشیم، نشان از این دارد که در وجود ما این حس شکل گرفته است که بودن با او هر چیزی را حتی شنیدن حرف های تکراری و انجام شوخی های لوس را نیز مطلوب جلوه می دهد. این شرایط چیزی نیست جز نشانه ای برای پیدا کردن نیمه گمشده.

13. صرف کردن زمان برای تهیه هدیه

هزینه کردن برای خرید هدیه شاید هنر خاصی نباشد اما صرف وقت برای پیدا کردن چیزی که در طرف مقابل احساس خوشایندی ایجاد کرده و به زبان ساده خوشحالش کند یا حتی صرف زمان برای ساختن وسیله ای که حس می کنیم برای او خوشایند است، نشان دهنده آن است که حاضریم صرفا برای یک نفر خاص ذهن خودمان را درگیر کنیم. کسی که می تواند این چنین ذهن و زمان ما را درگیر کند، قطعا نیمه گمشده ماست.

نویسنده: علی اصغر رضائی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «آیا تو آن نیمه گمشده من هستی؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: